دانلود(11- بررسی تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد در تحلیل حرارتی سدهای بتن غلتكی (RCC))

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد در تحلیل حرارتی سدهای بتن غلتکی (RCC) سیدرحمان طاهری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران رضا عطارنژاد - دانشیار دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده های ف|50070183|akh1720509|اِی کِی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان 11- بررسی تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد در تحلیل حرارتی سدهای بتن غلتكی (RCC) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد در تحلیل حرارتی سدهای بتن غلتکی (RCC)

سیدرحمان طاهری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
رضا عطارنژاد - دانشیار دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
محمد شکرچی زاده (شناسه پژوهشگر - Researcher ID: ۱۴۲۹)
دانشیار دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران


چکیده مقاله:

در صنعت سدسازی، آثار حرارتی یکی از مهمترین مشکلات طراحی و اجرای سدهای بتنی می باشد. در سدهای بتن غلتکی (RCC) به دلیل روشهای خاص اجرایی و همچنین به دلیل عدم استفاده از سیستم های پس سرمایش برای کنترل حرارت زایی بتن، این مساله اهمیت بیشتری نسبت به سدهای بتنی متعارف دارد. واکنش هیدراتاسیون سیمان دربتن، یک واکنش گرما زا می باشد. چون بتن یک ماده با ضریب انتقال حرارت ناچیز است، در نتیجه حرارت ناشی از هیدراسیون سیمان در بتن بدنه سد محبوس می شود. به این ترتیب ایجاد یک گرادیان حرارتی بین بتن بدنه و شرایط محیطی باعث بروز ترکهای حرارتی در سازه می گردد. تحلیل حرارتی سدهای بتنی و یک مدل مناسب از میزان تولید حرارت می تواند راهکارهای مناسبی برای اجرای هرچه بهتر سازه های بتنی حجیم ارائه نماید. در این مقاله تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد برروی حرارت زایی بتن غلتکی مورد مطالعه قرار گرفته است.


کلیدواژه‌ها:

سدهای بتنی - تحلیل حرارتی - بتن غلتکی - برنامه زمان بندی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


طاهری, سیدرحمان؛ رضا عطارنژاد و محمد شکرچی زاده، ۱۳۸۸، بررسی تاثیر برنامه زمان بندی اجرای سد در تحلیل حرارتی سدهای بتن غلتکی (RCC)، نخستین کنفرانس بین المللی تکنولوژی بتن، تبریز، مرکز ملی مقاوم سازی،

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (طاهری, سیدرحمان؛ رضا عطارنژاد و محمد شکرچی زاده، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (طاهری؛ عطارنژاد و شکرچی زاده، ۱۳۸۸)